Nejlepší weby, kde najdeme hry pro dvaInternetových stránek, na kterých najdeme hry.cz pro dva je obrovské množství. Některé hry pro dva na internetu jsou určené ke stažení, jiné si zase můžeme zahrát rovnou online a nemusíme na nic čekat. Představíme si několik webů, na kterých jsou hry pro dva různých žánrů. Spoustu atraktivních her nejen pro dva, ale i pro jednoho hráče, obsahují internetové stránky http://www.superhry.cz/. Kromě velkého množství online her a plných her jsou zde také MMO a MMORPG hry, profily hráčů, videonávody k jednotlivým online hrám a žebříček nejlepších hráčů. Hry jsou zde pro větší přehlednost rozděleny do osmnácti kategorií podle žánru – doporučené hry, 3D hry, bojové hry, brutální hry, erotické hry, hry pro dívky, hry pro dva, karetní hry, logické hry, oddechové hry, postřehové hry, skákačky, sportovní hry, srandičky, stolní hry, strategie, střílečky a závodní hry. Mezi nejhranější tituly v kategorii Hry pro dva patří hra s neposedným míčkem Bubble Trouble, postřehová hra Hrátky s ohněm a přestřelka Super Deadmatch. Při výběru kategorie si můžeme jednotlivé hry seřadit podle různých kritérií, např. nejnovější, nejlepší, nejhranější nebo nejkomentovanější. V horní části stránky pak vždy vidíme odkazy na nejlepší online hry měsíce.

Dalším webem, na kterém najdeme spoustu skvělých her pro dva je http://www.zahraj.cz/. Součástí této stránky je nepřeberné množství zábavných online her, které si můžeme zahrát jak sami, tak ve dvou. Hry jsou samozřejmě i zde roztříděny do kategorií. Zahrát si tady můžeme např. akční hry, logické hry, závodní hry, sportovní hry, strategické hry a spoustu dalších. Na stránce se můžeme i zaregistrovat a po registraci vydělávat body a sbírat medaile. Kromě češtiny jsou tyto internetové stránky k dispozici také ve slovenštině a v angličtině – jazykovou verzi si můžeme přepnout kliknutím na příslušnou vlaječku v pravém horním rohu stránky. Přímo na hry pro dva je pak zaměřený web, na který se můžeme podívat pod odkazem http://www.prodvahry.cz/. Zahrát si tady můžeme mnoho kvalitních her určených pro dva hráče, které jsou seřazeny do jedenácti samostatných kategorií – Akční, Angry Birds, Bojové, Oddechové, Oheň a voda, Postřehové, Pro dva přes internet, Skákací, Sportovní, Strategické a Závodní. Kromě nich je zde i pár her určených jen pro jednoho hráče. Hry si můžeme seřadit např. tak, že se nám nahoře budou zobrazovat nejhranější nebo nejnovější tituly. Slovenskou verzi těchto stránek pak najdeme na adrese http://www.hrypredvoch.sk/.

Poslední internetovou stránkou, kterou si představíme je www.multihry.cz. Jedná se o web, který je zaměřený výhradně na hry pro dva a více hráčů a najdeme zde jak hry, které si můžeme zahrát s kamarádem, který je zrovna u nás, tak online hry, které si můžeme zahrát přes internet s člověkem, který je třeba na druhém konci republiky. Hry pro dva hráče jsou zde rozděleny do devíti hlavních kategorií – Akční, Arkády, Bojové, Karetní, Logické, Ostatní, Přes internet, Sportovní a Závodní. V samostatném boxu na pravé straně pak vždy vidíme žebříček nejhranějších her dne. Podobně jako na jiných webech, tak i tady můžeme k jednotlivým herním titulům psát vlastní komentáře a diskutovat o nich. Každou hru můžeme také ohodnotit pomocí hvězdiček a to od jedné až do pěti, s tím že pět hvězdiček je nejlepší hodnocení.

 Hry pro dva na Lidé.cz

Pokud se nám nechce nic stahovat ani instalovat do počítače a chceme si zahrát jen nějakou jednoduchou rychlou hru, můžeme zkusit některé z her pro dva na herním portálu www.hry.cz, který spadá pod známý internetový server Seznam. Najdeme zde spoustu her na různá témata, např. karetní hry.cz jako je poker nebo prší, klasické hry pro dva jako jsou šachy, dáma nebo piškvorky a také několik her, při kterých si můžeme procvičit svoji slovní zásobu. Tyto online hry pro dva si ve většině případů můžeme zahrát přes internet s někým z našich kamarádů (stačí jim jen poslat odkaz k zahájení hry) a nebo kdykoliv proti náhodnému soupeři. Podíváme se teď blíže na některé nejhranější a nejoblíbenější hry. Nejhranější hrou českého internetu je Slovní fotbal. V tomto případě se však nejedná o slovní fotbal v té podobě, jak ho mnoho lidí zná, kdy jeden hráč řekne nějaké slovo a ten další musí říct slovo, které začíná na poslední písmeno předchozího slova atd. Slovní fotbal na portálu hry.cz je mnohem zajímavější a zábavnější. V této hře hrají proti sobě vždy dva hráči a oba mají 11 písmenek. Z těchto písmenek pak musí v časovém limitu 90 sekund vytvořit co největší množství podstatných jmen. Na Slovní fotbal můžeme buď vyzvat kamaráda, nebo si zahrát s náhodným soupeřem.

Další oblíbenou hrou na stránkách Hry.cz jsou Horolezci. Tato hra pro dva možná mnoha lidem připomene soutěžní televizní pořad Kolotoč, který se v minulosti vysílal na obrazovkách TV Nova a moderoval jej Pavel Poulíček. Horolezci fungují na podobném principu. Hrají proti sobě vždy dva hráči (buď můžeme vyzvat kamaráda a poslat mu odkaz a nebo si zahrát proti náhodnému soupeři) a jejich úkolem je uhádnout tajenku dosazováním písmen. Úplnou novinkou mezi hrami pro dva je pak online hra On Words. Tu si na rozdíl od předchozích dvou her nemůžeme zahrát s vybraným kamarádem, ale počítač nám vždy vybere náhodného soupeře. Princip hry je něco mezi známou hrou Scrabble a Slovním fotbalem, který jsme si představili o pár řádků výše. Stejně jako Scrabble a Slovní fotbal, tak i On Words patří mezi hry pro dva, které prověřují zejména slovní zásobu hráčů. Kromě dobré slovní zásoby je ale také třeba umět rychle pracovat s myší a svou roli v této hře hraje v určitých momentech i taktika.

Každý duel této hry pro dva se hraje na dva vítězné zápasy a na začátku každého zápasu mají oba hráči k dispozici dvanáct písmenek. Jejich úkolem pak je sestavit z těchto písmen co nejvíce slov a to v časovém limitu devadesáti sekund. Každé písmeno v použitém slově se počítá za jeden bod s výjimkou dvou bonusových písmen – jedno z nich znamená dvojnásobek a druhé trojnásobek bodů. Tímto bonusem se však násobí celé použité slovo – pokud tedy hráč vytvoří například slovo GALAXIE a písmeno X je za trojnásobek, hráč za toto slovo získá 7×3 = 21 bodů. Kouzlo této hry spočívá v několika faktorech – za prvé v průběhu hry hráč v reálném čase vidí, kolik má aktuálně bodů jeho soupeř a může tak tomu přizpůsobit svoji taktiku a navíc je díky tomu hra mnohem napínavější a zábavnější. Druhým faktorem je to, že tato hra pro dva se hraje ligovým systémem. Za každé vítězství se hráči připočítá příslušný počet bodů a stejně tak se určitý počet bodů odečte za každou porážku. Hráči tak mohou postupovat nebo sestupovat do vyšších a nižších lig a mají tak další motivaci ke hře. Každý hráč nejdříve začíná v 10. lize a postupně se může propracovat až do 1.ligy. Hra je každopádně velmi návyková a pokud s ní jednou začneme, je docela těžké ji přestat hrát.

Aplikace GameTwist je velmi populární.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!