Hry pro dvaMezi nejoblíbenější hry pro dva patří různé sportovní hry.cz. Ve dvou si můžeme zahrát např. tenis, stolní tenis, badminton, nebo squash. Někteří lidé zase dávají přednost bojovým sportům, jako je judo, karate, box, taekwondo nebo kickbox. Sportů, které můžeme provozovat ve dvou lidech je mnoho a patří k těm nejlepším způsobům, jak trávit volný čas.

GameTwist je velmi populární.

Karetní hry pro dva

Karetní hry patří také mezi velmi populární a často hrané hry pro dva. Kromě tradičních her jako je např. prší, mariáš nebo žolíky v posledních letech výrazně vzrostla obliba pokeru. Poker se stal v posledních letech velkým fenoménem a nejpopulárnější karetní hrou pro dva. Zatímco dříve se poker hrál hlavně v hospodách nebo doma atd. v poslední době výrazně vzrostlo množství lidí, kteří tuto hru hrají online přes internet. Kromě bezplatné verze této karetní hry mnoho lidí hraje poker i o reálné peníze v různých internetových hernách. Ty jsou často propojeny se sázkovými kancelářemi, ale není to tak vždy. Mezi ty nejznámější a nejoblíbenější pokerové herny, kde hraje nejvíce lidí z České republiky patří hlavně Poker Stars, dále pak např. Paradise Poker a mnoho dalších. Z českých sázkových kanceláří nabízí pokerovou hernu např. Synot Tip. Tradičním místem, kde si můžeme zahrát poker o reálné peníze jsou pak různá kasina, která najdeme hlavně ve velkých městech, jako je Praha, Brno atd.

 Stolní hry pro dva

Hry pro dva si můžeme zahrát také v podobě oblíbených stolních deskových her. Těchto her je dnes na trhu obrovské množství od mnoha různých tuzemských i zahraničních výrobců. Většinou jsou tyto hry určeny i pro více lidí, ale minimální počet je obvykle právě dva hráči. K nejtradičnějším stolním hrám patří Člověče, nezlob se, což je hra, která vyšla už v mnoha různých podobách a herních variantách. Asi nejznámější je hra Člověče, napij se, která vychází z pravidel Člověče, nezlob se, ale přidává různé úkoly atd. a hra je tak mnohem zábavnější – navíc obsahuje vtipné obrázky od brněnského kreslíře vtipů Richarda Pilgra. Mezi největší klasiku u stolních her pro dva pak samozřejmě patří šachy. Ty se oficiálně řadí mezi sporty a už několik staletí jsou oblíbené jak u nás, tak po celém světě. Šachy vznikly v 15. století v jižní Evropě a postupně se rozšířily do celého světa. Na konci 20. století se v této hře začaly používat i počítače a odehrál se dokonce i zápas mezi speciálním šachovým počítačem a mistrem světa v šachu Garrim Kasparovem. Mezi další oblíbené stolní hry pro dva patří např. dáma, Scrabble nebo různé vědomostní hry. Hodně populární jsou také hry typu Activity nebo Párty Alias, u kterých se dá užít spousta zábavy. I tyto hry jsou vhodné pro dva hráče, ale ještě větší zábava je to ve více lidech.

Hry pro dva na herních konzolích

Zvláště pro mladší generaci jsou pak nejlákavější hry pro dva takové hry, které si mohou zahrát na herních konzolích. Ty prošly za poslední roky – stejně jako ostatní technika –  velkým vývojem a dnešní konzole jsou úplně o něčem jiném než ty staré z osmdesátých let. Mezi nejoblíbenější herní konzole, na kterých si můžeme zahrát hry pro dva patří Xbox, Playstation nebo Nintendo Wii. Pokud jde o konkrétní herní tituly, tak hodně oblíbené jsou hlavně různé akční nebo závodní hry, sportovní hry (NHL, FIFA atd.) a další žánry.

Hry pro dva na počítači

Hry pro dva si samozřejmě můžeme zahrát i na našem stolním počítači nebo notebooku. Ideální je, když k tomu máme i dva gamepady – speciální ovladače, které se používají u herních konzolí. S gamepady se pak hry ovládají podstatně lépe, zvláště pak sportovní hry pro dva. Hrát ale samozřejmě můžeme jen s pomocí klávesnice a myši.

Sportovní počítačové hry pro dva

Vedle akčních her, stříleček a různých strategií patří mezi nejoblíbenější hry pro dva sportovní hry. Vzhledem k tomu, že dva nejpopulárnější sporty u nás jsou fotbal a hokej, výrazně jiné to není ani v případě počítačových her. I zde patří hokej a fotbal mezi nejhranější sportovní hry pro dva. Asi nejoblíbenější a nejznámější sportovní počítačovou hrou je série NHL od firmy EA Sports, která patří mezi absolutní špičku na poli sportovních her. Hra NHL vychází pravidelně každý rok a to nejen pro klasické počítače a notebooky, ale také pro různé herní konzole, např. Playstation nebo Xbox. Hra je kompletně lokalizovaná do českého jazyka a každé nové vydání přináší nějaké novinky a vylepšení. Pro ty, co dávají přednost fotbalu vychází každý rok hra FIFA, která je stejně jako NHL od společnosti EA Sports. FIFU si můžeme zahrát na celé řadě různých platforem, kromě klasických počítačů existuje její verze i pro Playstation, Xbox a Wii, ale také pro Playstation Portable a Wii U. EA Sports ale nezapomínají ani na fanoušky basketbalu. Pro ty je tady hra NBA LIVE, kterou si příznivci basketu mohou zahrát na Playstationu 4 nebo Xboxu One.

Akční počítačové hry pro dva

Zvláště u kluků jsou hodně populární akční počítačové hry.cz. Mezi akční hry pro dva patří např. různé střílečky, bojové hry, válečné a vojenské hry apod. Spoustu online akčních her pro dva si můžeme zahrát např. na stránce http://www.webgames.cz/online-hry/akcni/. V nabídce je tady několik set různých her, mezi nimiž nechybí ani známý Counter Strike Online.

Logické hry pro dva

Pro ty, kteří rádi přemýšlejí a chtějí trochu procvičit svoje mozkové závity, jsou ideální logické hry. Těch existuje obrovské množství a každý si tak může vybrat z široké nabídky titulů. Více než devět set logických her najdeme např. na stránce http://www.webgames.cz/online-hry/logicke/. Hry si můžeme jedním kliknutím seřadit podle hodnocení a uvidíme tak na prvních místech nejoblíbenější logické hry.

Závodní hry pro dva

Jedním z nejlepším druhů her pro dva jsou závodní hry. Ty jsou oblíbené jak u mladších, tak u starších hráčů a patří k ideálním typům her, vhodných pro dva hráče. Jednou z nejprodávanějších a nejhranějších her je Need for Speed. Stejně jako výše zmíněné sportovní hry, i Need for Speed vydává firma Electronic Arts a zahrát si ji můžeme jak na počítačích, tak na různých herních konzolích. První díl této úspěšné závodní hry pro dva vyšel už v roce 1994 a od té doby bylo vydáno dalších dvacet dílů. Na motivy této hry se dokonce připravuje i její filmová adaptace, která má přijít na plátna kin v roce 2014.

Hry pro dva na Facebooku

Největší sociální síť na světě – Facebook – je sice primárně určená ke komunikaci s přáteli, sdílení statusů, fotek atd., ale spousta lidí Facebook využívá především ke hraní her. Na Facebooku už dnes najdeme obrovské množství her různých žánrů, které nám mohou zkrátit dlouhou chvíli. Spousta her na FB je vhodných i pro dva hráče. Mezi takové hry patří např. Song Pop. Song Pop je oblíbená hra, v níž je úkolem hráče uhodnout název písničky nebo interpreta. Vždy hrají proti sobě dva hráči, s tím že můžeme buď vyzvat svého přítele na Facebooku a nebo hrát s náhodným soupeřem. Ve hře je nepřeberné množství písniček všech možných žánrů od disca a taneční hudby přes pop a rock až po country a jazz. Kromě facebookové verze je tato oblíbená hra pro dva dostupná také ve verzi pro chytré telefony. Zahrát si Song Pop tak mohou i majitelé mobilů s operačními systémy Android nebo iOs. V obou dvou případech je aplikace ke stažení zdarma.

Hry pro dva online

Výhodou her online je to, že nemusíme čekat na to, až se nám stáhnou do počítače a můžeme si je zahrát rovnou bez čekání. Dalším plusem je to, že je můžeme hrát zadarmo a nemusíme za hraní nic platit. Hry pro dva online můžeme hrát jak na počítačích, tak na některých moderních herních konzolích, ale také na nových Smart televizorech.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!