Hry pro dívky na téma vařeníJedním z častých témat her pro dívky je vaření. V tomto typu her se můžeme stát např. majitelem restaurace nebo kavárny, můžeme si zahrát na kuchaře a vytvořit si vlastní dort, hamburger či pizzu nebo se můžeme stát barmany a míchat různé koktejly. Spoustu her na toto téma najdeme i na Facebooku – např. hry Kitchen Scramble nebo Cafeland.

Hry pro dívky na téma kadeřnictví

K oblíbeným hrám pro dívky patří hry.cz, které se týkají úpravy účesů a dívky si v nich mohou zahrát na kadeřnice. Můžou tak vytvářet různé účesy, stříhat a česat vlasy nebo se starat o vlastní virtuální kadeřnictví.

Hry pro dívky na téma  líčení

Častým tématem her pro dívky bývá také líčení. Více než dvě stovky her na toto téma jsou např. na stránce http://liceni.1001hry.cz/. Najdeme zde hry, ve kterých si dívky mohou pohrát s make upem, nalakovat nehty atd.

Hry pro dívky na téma oblékání

Mezi nejhranější a nejoblíbenější typy her pro dívky patří hry zaměřené na oblékání, tzv. oblíkačky. Těchto jednoduchých online her jsou na internetu tisíce a obvykle k nim není potřeba ani umět cizí jazyk, protože jejich ovládání je velmi snadné. Ve hře máme většinou postavu dívky (ale existují i oblíkačky, ve kterých se oblékají chlapci) a spoustu nejrůznějšího oblečení, které jednoduše pomocí myši umísťujeme na kreslenou postavičku a můžeme tak vyzkoušet různé druhy oblečení a různé styly. Oblékací hry pro dívky jsou často i úzce zaměřené na vybraná témata, např. na roční období, na určitý styl nebo na určité příležitosti.

 Hry pro dívky se zvířátky

Holky většinou milují zvířata a tak je spousta her pro ně zaměřená právě na toto téma. Hry pro dívky, ve kterých je úkolem hráče starat se o různá zvířátka nebo si s nimi hrát je obrovské množství a patří k těm nejpopulárnějším a nejhranějším. Velmi často se v nich objevují zejména koně, které patří mezi nejoblíbenější zvířata u dívek, ale často se v nich setkáme také se psy, kočkami, delfíny, tučňáky, dinosaury nebo třeba rybami.

Hry pro dívky na téma známých TV seriálů

Spousta holčičích her je inspirována známými seriály, které běží na televizních obrazovkách. Běžně se tak můžeme setkat s hrami pro dívky na téma Hannah Montana, Witch, Monster High, Winx, Game of Thrones, Scooby Doo atd. V poslední době jsou hodně oblíbené např. hry s motivy Littlest Pet Shop, se kterými se můžeme setkat nejen ve formě online her, ale i v hračkářstvích.

Herní testy pro dívky

Jedna z věcí, která je u mladších dívek nesmírně oblíbená, jsou různé testy. S nimi se můžeme setkat jednak v tištěných časopisech, jako je Bravo, Bravo Girl, Top dívky apod. ale také na internetu. Výhodou vyplňování testů na internetových stránkách je mimo jiné to, že si nemusíme nic pracně zapisovat a pak si počítat body, ale stačí jen myší zaškrtávat vybrané odpovědi a jediným kliknutím si pak zobrazit výsledky. Testů pro dívky najdeme na internetu spoustu a to jak psychologických testů, tak testů vědomostních. Ve velké většině případů se jedná pouze o testy pro zábavu, ale občas lze narazit na takové, po jejichž vyplnění se můžeme zúčastnit soutěže o ceny. Zatímco vědomostní testy nám mohou občas ukázat jak na tom jsme se svými znalostmi, u těch psychologických testů je třeba brát jejich výsledky s rezervou. Hodně oblíbené, a to nejen u dívek, jsou také IQ testy. Ty se občas vyskytují i v placené verzi, kdy pro to, abychom získali výsledky, musíme odeslat placenou smsku. Takovým testům na internetu je však lepší se vyhnout, protože dávat za ně peníze se rozhodně nevyplatí.

Počítačové hry pro dívky

Kromě internetových online her a mobilních aplikací je na trhu také množství zajímavých počítačových her pro dívky. K těm nejprodávanějším určitě patří série The Sims, kterou si blíže představíme. Počítačová hra The Sims je naprosto unikátní, protože vytvořila úplně nový žánr a sice simulátor reálného života. Hráči The Sims se starají o virtuální postavičku, které mohou kupovat např. oblečení, jídlo atd., upravovat bydlení, komunikovat s ostatními hráči atd. Hra si získala velkou popularitu po celém světě a vyšly už dvě její pokračování. Ka každé ze tří sérií pak byla vydána řada dalších datadisků, které jsou zaměřeny na různá témata. Kromě verze pro PC jsou The Sims dostupní také pro některé herní konzole. Na Facebooku si pak fanoušci této hry mohou zahrát její speciální verzi pod názvem The Sims Social. Další oblíbené počítačové hry pro dívky jsou zaměřené na známé filmové postavy nebo seriály. Patří k nim např. adventury s Harrym Potterem, nebo RPG Game of  Thrones podle stejnojmenného seriálu.

Knížky s hrami pro dívky

S hrami pro dívky se můžeme setkat také na stránkách některých knih. Patří mezi ně např. publikace Největší kniha nápadů pro malé slečny, kterou vydalo nakladatelství CPRESS nebo Super kniha her a úkolů, která je určená hlavně pro menší děvčata.

Časopisy s hrami pro dívky

Hry pro dívky bývají někdy i tématem v některých časopisech. V roce 2010 začal vycházet samostatný časopis, který měl být zaměřený výhradně na počítačové hry pro dívky a jmenoval se Score Girl. Vyšlo však pouze jedno jediné číslo tohoto magazínu. Přímo na dívky je jinak na našem trhu zaměřených mnoho časopisů – např. Barbie, Littlest Pet Shop, My Little Pony, Witch atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!