1001 hry v časopisechO počítačových hrách si můžeme přečíst i v různých specializovaných časopisech. Historicky prvním časopisem u nás, který se věnoval počítačovým hrám byl Excalibur, který vycházel už od roku 1991 a vyšlo ho celkem 80 čísel. Později ho nahradily časopisy Score, do kterého přešla část redakce Excaliburu a Level. Nejoblíbenějším a nejprodávanějším českým časopisem o počítačových hrách je měsíčník Score. Tento časopis vychází už od roku 1994 a za celou dobu jeho působení jim prošlo mnoho kvalitních redaktorů včetně legendárních autorů Jana Eislera a Andreje Anastasova, známého svými originálními recenzemi a specifickým stylem psaní. Součástí Score je i DVD s plnými hrami, demoverzemi a dalším softwarem.

Druhým herním časopisem, který u nás vychází a je největší konkurencí Score je měsíčník Level. Ten začal vycházet v roce 1995 a je druhým nejčtenějším herním časopisem u nás. Podobně jako Score se i Level zaměřuje především na recenze počítačových her, ale i her na konzole. Součástí Levelu jsou ale i informace o hardwaru, softwaru, zajímavosti ze světa hudby, filmu atd. Stejně jako v případě konkurenčního Score, tak i k Levelu je přibaleno DVD s hrami, demoverzemi a dalším softwarem. Oba časopisy – Score i Level, samozřejmě nechybí ani na Facebooku – Score má svoji stránku na adrese https://www.facebook.com/SCORECZ a Level najdeme pod odkazem https://www.facebook.com/LevelHrej.

 1001 hry na herních konzolích

Tisíce atraktivních her si můžeme zahrát nejen na stolních počítačích nebo noteboocích, ale také na herních konzolích, které se připojují k televizi. Mezi nejoblíbenější herní konzole patří Nintendo Wii, Playstation 3 nebo Xbox 360. Kromě klasických stolních konzolí, které se připojují k televizi existují také tzv. kapesní konzole. V minulosti byl hodně populární Nintendo Game Boy, dnes je nejoblíbenější kapesní konzolí Playstation Portable (PSP) nebo Nintendo DS.

1001 hry na mobilních telefonech

Nepřeberné množství zajímavých her si můžeme zahrát také na mobilních telefonech. Dnešní smartphony už umožňují hrát opravdu kvalitní hry s propracovanou grafikou a tak si dnes můžeme na svých smartphonech zahrát spoustu herních titulů, které jsme dříve mohli hrát jen na počítačích nebo na herních konzolích. Jak pro majitele iPhonů, tak pro ty, co mají mobily s operačním systémem Android je k dispozici obrovské množství her všech žánrů.

Mezi nejoblíbenější a nejstahovanější hry na mobily v současné době patří hra Pou. Pou je hra, která se hodně podobá dřívější oblíbené hračce Tamagotchi. I v tomto případě je úkolem hráče starat se o svého elektronického mazlíčka, krmit ho, hrát si s ním, atd. Na rozdíl od Tamagotchiho ale Pou nemůže nikdy umřít, což je výhoda této hry. S Pouíkem se dá dělat spousta věcí, kromě nákupu jídla a krmení si ho můžeme různě vylepšovat, kupovat mu oblečení, měnit jeho vzhled, tapety na pozadí, a součástí hry je také několik miniher, díky kterým můžeme vydělávat virtuální peníze a za ty pak Pouíkovi kupovat různé věci. Hru si můžete stáhnout z obchodu App Store nebo zdarma z Google Play. Dá se hrát nejen na mobilech, ale i na tabletech nebo iPadech.

Další oblíbenou hrou pro mobilní telefony je Cut the Rope. Na Google Play jde o jednu z nejstahovanějších her, kterou si oblíbilo mnoho lidí z celého světa hlavně díky její skvělé hratelnosti. Stálicí mezi mobilními hrami jsou pak populární Angry Birds, které už zná skoro každý. V žebříčku nejstahovanějších her, které však nejsou zdarma je v poslední době na čelních příčkách fotbalový manažer Top Eleven, ve kterém si vytváříte vlastní fotbalový tým a soupeříte s hráči z celého světa. Mezi další nejprodávanější hry patří ještě závodní CSR Racing nebo The Simpsons: Tapped Out.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!